Pro zdravější život.

Přinášíme dokonalost do všeho,
co děláme, rychle a vytrvale.
/VPOIS

Veřejně přístupná odborná informační služba (VPOIS)

Veřejně přístupná odborná informační služba (VPOIS) zpřístupňuje veřejnosti informace o léčivých přípravcích, u kterých je držitelem rozhodnutí o registraci v České republice společnost Aurovitas, spol. s r.o., Česká republika, Krewel Meuselbach GmbH, Německo nebo  Apotex Europe B.V., Nizozemsko, jejímž zástupcem pro ČR je společnost Aurovitas, spol. s r.o. (dříve APOTEX (ČR), spol. s r.o.).

Povinnost zřídit a provozovat VPOIS vyplývá ze zákona 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Informace poskytované prostřednictvím VPOIS musí být v souladu se souhrnem údajů o přípravku. Součástí VPOIS jsou také aktuální informace o dostupnosti léčivého přípravku v České republice.

Odborná informační služba (VPOIS)
pracovní dny: od 8:00 do 16:00, tel. č.: +420 281 910 140
e-mail: pvg@pharmazet.com

Odborníkům ve zdravotnictví jsou určeny informace ze souhrnu informací o přípravku (SPC) a laické veřejnosti informace z příbalové informace (PIL). Aktuálně schválenou verzi SPC nebo PIL je možné najít na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv, po zadání názvu předmětného léčivého přípravku.

Pokud je Váš dotaz neodkladné povahy, prosím, kontaktujte svého lékaře či nepřetržitou lékařskou službu nejbližšího zdravotnického zařízení ve Vašem okolí.

Informační služba pro jiné produkty společnosti Aurovitas:

Pokud se Váš dotaz týká jiných produktů společnosti Aurovitas, například doplňků stravy či zdravotnických prostředků, můžete nás rovněž kontaktovat na pvg@pharmazet.com.

Bílá linka – Informační služba pro nevidomé a slabozraké
Tel.: +420 281 910 140

Služba je zajištěna v pracovních dnech od 8.00 do 15.30 hodin, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamové zařízení s garancí odpovědi následující pracovní den.

Podrobnosti o ochraně Vašich osobních údajů v případě dotazu zaslaného v rámci VPOIS nebo dotazu na jiné produkty naší společnosti můžete nalézt zde.